omlet kokosowo -biszkoptowy z musem czekoladowym podany z owocami

Jak to, co jesz, wpływa na Twój nastrój?

Nie jest żadną tajemnicą, że odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego ciała, ale sposób w jaki się odżywiamy jest również bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego umysłu i równowagi emocjonalnej.

Oczywiście stan równowagi emocjonalnej jest zagadnieniem bardzo złożonym i zależy od szeregu czynników, z których wiele jest niestety poza naszą kontrolą, ale wprowadzając kilka prostych zmian w naszych nawykach żywieniowych możemy dostarczyć naszemu umysłowi bardzo ważnych bodźców, co bez wątpienia wpłynie pozytywnie na Twoje ogólne samopoczucie, podniesie odporność i sprawi, że staniesz się szczęśliwszy.

 

Śródziemnomorskie klimaty

W badaniach naukowych wykazano silny związek między dietą a stanem naszego umysłu. Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta może przyczynić się nie tylko do poprawy naszego stanu zdrowia fizycznego, ale także pomaga chronić nasz umysł przed takimi zaburzeniami jak chociażby depresja. Dlatego jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko zaburzeń poznawczych, lepiej spać i czuć się szczęśliwszym, to staraj się unikać w swojej diecie ciężkostrawnych, wysoko przetworzonych posiłków z dużą zawartością cukru. Tworząc menu na każdy dzień, dokładamy wszelkich starań, żeby jedzenie, które otrzymujecie zawierało wszystkie niezbędne składniki wpływające na stan waszego ciała i umysłu. Dlatego nie spodziewajcie się, że dostaniecie od nas posiłki, które będą ociekały tłuszczem.

 

Zagryzanie zmęczenia?

Kiedy jesteśmy zmęczeni i zestresowani, często kusi nas żywność o wysokiej zawartości cukru i tłuszczu. To nie nasza wina, to mechanizm przetrwania. Dopamina, którą wtedy otrzymujemy sprawia, że czujemy się szczęśliwi i pocieszeni, ale jest to krótkotrwałe. Dieta pełna pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym (IG) prowadzi do zaburzeń w poziomie cukru we krwi, powodując skok insuliny, po którym następuje szybkie zejście, co z kolei prowadzi do wydzielania kortyzolu, który określany jest mianem hormonu stresu. Oczywiście to nie wszystko! Karmione cukrem bakterie rozwijają się w jelitach powodując nieprzyjemne wzdęcia i gazy. Dlatego między innymi wprowadziliśmy do naszej oferty posiłki o niskim indeksie glikemicznym (IG).

Pamiętaj:
nadmierne objadanie się niezdrową żywnością zawsze ma negatywny wpływ na organizm, prowadzi do przyrostu masy ciała, obniża nastrój i wprowadza umysł w stan rozleniwienia.

 

 

Instrukcja obsługi zdrowego człowieka, czyli sięgnij po zdrowie!

Czy po całym dniu masz wrażenie, że grawitacja wbija Cię w fotel i masz wszystkiego serdecznie dość? Niestety za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiadają niewłaściwe nawyki żywieniowe. Spróbuj teraz zidentyfikować „wyzwalacze”, które powodują, że sięgasz po niezdrowe jedzenie. Być może jesteś zmęczony codzienną gonitwą w pracy, opieką nad dziećmi, zepsutym samochodem i rosnącymi odsetkami kredytów, więc sięgasz po swój ulubiony słodzony napój. A może podjadasz chipsy i czekoladę, gdy przeglądasz facebook’a? Bardzo łatwo wpaść w tego typu schematy zachowań – w końcu ludzie są stworzeni do schematycznego działania.
Chcielibyśmy żebyście podjęli wyzwanie i wysiłek, aby zastąpić złe nawyki żywieniowe dobrymi, tworząc pozytywne ścieżki neuronowe, które dadzą w długofalowej perspektywie wyjątkowo pozytywne rezultaty. Kiedy poczujesz się niespokojny, podminowany, spróbuj ćwiczeń oddechowych, rozciągania, spacerów i pomyśl, że dziś na podwieczorek mógłbyś zjeść roladę budyniową z wiórkami kokosowymi, którą serwujemy na podwieczorek w naszej standardowej diecie.

 

Zadbaj o to, by Twoja lodówka była pełna zdrowej żywności

Wczorajsze resztki smakołyków i niezdrowych przekąsek mogą Cię jeszcze długo prześladować, zwłaszcza jeśli czujesz się głodny i masz ochotę na śmieciowe jedzenie. Spróbuj upewnić się, że nie trzymasz w lodówce niezdrowej żywności i przygotuj się, wypełniając ją zdrowymi przekąskami. Spróbuj zaplanować swoje posiłki, w czym chętnie pomożemy. W Catering and Events nasze menu jest starannie tworzone, aby dostarczyć Ci idealną równowagę niezbędnych tłuszczów, białek i węglowodanów, abyś czuł się silny, zdrowy i pełen sił witalnych każdego dnia. Z Catering and Events nie będziesz miał nawet ochoty na śmieciowe jedzenie, ponieważ uczucie sytości zapewni Ci zdrowy i pożywny posiłek na każdy dzień.

 

Najlepsze pokarmy wspomagające pracę mózgu

Upewnij się, że spożywasz szeroką gamę poniższych produktów, aby zoptymalizować swoje funkcje poznawcze.

  • Do 95% serotoniny – „hormonu szczęścia” – jest wytwarzane w jelitach, dlatego ważne jest włączenie do swojej diety dużej ilości pre- i probiotyków. Brokuły, kalafior, a także fermentowane pokarmy, takie jak kefir, kiszona kapusta i kombucha, utrzymają Twój mikrobiom i Twój umysł w zdrowiu.
  • Wiele owoców i warzyw, fasola, nasiona roślin strączkowych, a także pełnoziarnisty chleb i makarony zawierają węglowodany złożone, które stabilizują nastrój i powoli uwalniają cukier do organizmu
  • Jajka ekologiczne z wolnego wybiegu są doskonałym źródłem białka i cennych witamin z grupy B, które przyczyniają się do zdrowego funkcjonowania mózgu.
  • Łosoś, makrela, pstrąg, sardynki zawierają długołańcuchowe kwasy tłuszczowe Omega-3, które są ważne dla funkcjonowania mózgu i utrzymaniu w równowadze serotoniny i dopaminy. Owoce morza są również doskonałym źródłem cynku, który jest zaangażowany w niemal każdy aspekt aktywności neuronalnej. Badania sugerują, że zmniejsza on złość i depresję – także u młodych kobiet.

I wreszcie, nie zapomnij o ćwiczeniach. Ten „biegowy haj”, który uzyskujesz dzięki ćwiczeniom kardio czyni cuda dla Twojego nastroju, co zostało naukowo udowodnione.

W Catering and Events naszą misją jest pomoc ludziom w stawaniu się zdrowszymi i szczęśliwszymi poprzez odżywczo zbilansowaną dietę. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie psychiczne i poprawić nastrój, rozważ nasze plany żywieniowe, które zostały starannie opracowane, aby zapewnić Ci wszystkie niezbędne witaminy, minerały i tłuszcze, których potrzebujesz, aby funkcjonować jak najlepiej.